محصولات درس مورد نظر را مشاهده کنید:

ادبیات عربی دینی ریاضی زیست فیزیک شیمی  

برای دریافت کد تخفیف خرید فیلم ها نام درس و استاد

مورد نظر را به شماره 09909380945 پیامک کنید.

ورود به فروشگاه اینترنتی فیلم کنکور

کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ دو کنکور همزمان نظام جدید و قدیم در سال ۹۸

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

در این صفحه به سوالاتی از قبیل اینکه شیوه برگزاری کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸، تکلیف پشت کنکوری های ۹۷ در کنکور ۹۸ چگونه است، آیا دو کنکور همزمان در سال ۹۸ برگزار خواهد شد یا خیر، ابهامات مربوط به سرنوشت کنکور ۹۸ و احتمال حذف کنکور در سال ۹۸، تغییرات کتاب درسی نظام جدید نسبت به کتاب های نظام قدیم، همین سوالات درباره کنکور ۹۹ و سایر سوالات مشابه از این دسته جواب خواهیم داد. اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال رو ارسال کنید، مشاوران ما به سوالات شما جواب خواهند داد.

 

آیا برگزاری دو کنکور نظام جدید و قدیم بصورت جدا قبلا سابقه داشته؟

تا اواخر دهه ۷۰ نظام آموزشی کشور ترمی واحدی بود که به نظام قدیم معروف بود و اوایل دهه ۸۰ نظام آموزشی به سالی واحدی تغییر کرد. در کنکور سال ۸۱ سازمان سنجش آموزش کشور برای هر دو گروه داوطلبان نظام قدیم و جدید سوالات جداگانه ای طرح کرد و این روند تا سه سال یعنی تا کنکور ۸۳ هم ادامه پیدا کرد.

سازمان سنجش در قسمت هایی که مطالب کتاب های نظام قدیم و جدید شبیه هم بود سوالات یکسان و در بخش هایی که مباحث متفاوت بود سوالات جداگانه ای برای هر گروه طرح می کرد. بنابرین این احتمال در ذهن خیلی از داوطلبان کنکور شکل گرفته که کنکور سراسری ۹۸ و حتی کنکور سال ۹۹ و کنکو ۱۴۰۰ هم به صورت دو کنکور همزمان برای نظام قدیم و جدید برگزار بشه.

 

برگزاری دو کنکور جدا در سال ۹۸ یا سالهای بعد با توجه به اظهارات مسئولین

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که شیوه برگزاری کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، گفت: کنکور سال ۹۸ شامل دو سری سوال جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید خواهد بود. البته این دو کنکور در یک زمان با هم برگزار خواهند شد و فقط سوالات فرق دارند. متن کامل صحبت ها رو در ویدئوی زیر میتونید ببینید:

دانلود این ویدئو

 

آیا ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ کمتر است؟

شایعات زیادی درباره اینکه ظرفیت پذیرش داوطلبان نظام قدیم در کنکور ۹۸ فقط ۲۰ یا ۳۰ درصد خواهد بود در این مدت به گوش همه ما رسیده اما خوشبختانه با مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مهر ابطال بر تمامی این شایعات زده شد. طبق مصوبه این جلسه، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در کنکور ۹۸ بین دو نظام قدیم و جدید درصدی بندی نخواهد شد و حالت رقابتی خواهد داشت که این عادلانه ترین حالت ممکن است. بنابرین رتبه ۱ کنکور ۹۸ ممکنه داوطلب نظام جدید یا نظام قدیم باشه، در واقع ممکنه همه قبولی های یک رشته در یک دانشگاه خاص داوطلبان نظام قدیم یا همگی نظام جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند و هیچ درصد بندی برای ظرفیت پذیرش مطرح نیست.

 

منابع جدید و تغییرات کتاب درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چگونه خواهد بود؟ 

در کنکور سال های گذشته از کتاب های درسی دوم و سوم دبیرستان، پیش دانشگاهی و همچنین فیزیک اول دبیرستان سوال طرح شده و منابع کنکور ۹۷ هم همین کتاب ها بودند. اما در کنکور ۹۸ برای داوطلبان نظام جدید از دروس دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان سوال طرح میشه. شاید برای داوطلبان نظام قدیم و پشت کنکوری های ۹۷ که نتونستن در رشته و دانشگاه دلخواهشون قبول بشن این سوال پیش بیاد که اگر برگزاری دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید در سال ۹۹ منتفی بشه و فقط یک کنکور طبق کتاب های درسی نظام جدید برگزار بشه، تغییر کتاب های درسی برای کنکور ۹۸ و ۹۹ چقدره و آیا این افراد میتونن با توجه به تغییر منابع کنکور ۹۸ و ۹۹ شرکت کنن و موفق بشن؟

با نگاه کلی به تغییر کتاب های نظام جدید می بینیم که تغییر کتاب های درسی دبیرستان خیلی زیاد نبوده و چارچوب اصلی مطالب تقریبا همون مطالب کتاب های درسی نظام قدیم هستند. اما به این معنی نیست که داوطلبان نظام جدید از کتاب های کمک درسی یا فیلم و دی وی دی های کنکور نظام قدیم استفاده کنند زیرا این منابع تغییراتی داشته و بعضی مباحث حذف یا اضافه شده. به عنوان مثال، در درس زیست شناسی مباحثی مثل گوارش، قلب، دفع مواد زائد، گازهای تنفسی و … که در کتاب درسی زیست دوم دبیرستان نظام قدیم وجود داشت با شباهت نسبی در کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید تکرار شده اما بعضی نکات حذف یا اضافه شدن و بعضی اسم ها فارسی شدن که البته در اکثر موارد معادل لاتین این اصطلاحات هم در کتاب ذکر شده. در تمام دروس رشته تجربی، ریاضی و انسانی تغییرات تقریبا در همین حد بوده اما باز هم تاکید می کنیم داوطلبان هر نظام آموزشی از منابع (کتاب یا فیلم آموزشی) ویژه خودشون استفاده کنند و به ویژه داوطلبان نظام جدید صرفا به استفاده از منابع نظام قدیم اکتفا نکنند. در اینجا فایل pdf کتاب زیست شناسی دوم دبیرستان نظام قدیم و زیست شناسی دهم نظام جدید رو آوردیم که میتونین هر دو کتاب رو دانلود و مقایسه کنید:

دانلود کتاب زیست شناسی دهم نظام جدید

دانلود کتاب زیست دوم دبیرستان نظام قدیم

 

آمار تعداد شرکت کنندگان کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود؟

با توجه به اینکه هنوز ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ شروع نشده نمیشه دقیقا پیش بینی کرد که چند داوطلب در کنکور ۹۸ شرکت خواهند کرد. اما با توجه به سیر صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی و سیر نزولی تعداد داوطلبان کنکور سایر رشته ها میشه پیش بینی کرد که احتمالا پرجمعیت ترین کنکور ۹۸ کنکور تجربی باشه مخصوصا اگر دو کنکور مجزا برای نظام قدیم و نظام جدید برگزار بشه. آمار شرکت کنندگان کنکور در سال های گذشته در هر رشته رو میتونید در تصویر زیر ببینید:

تعداد شرکت کنندگان کنکور 98 چگونه خواهد بود

در تصویر بالا می بینید که تعداد شرکت کنندگان در کنکور تجربی سال به سال رو به افزایش است که دلیل اصلیش تقاضای بالا برای قبولی در رشته های پرطرفداری مثل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و سایر رشته ها میتونه باشه.

همچنین طبق آمار اعلام شده، در مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ حدود ۹۴۶ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد حدود ۶۸۰ هزار نفر داوطلب کنکور تجربی بودند. البته با توجه به اینکه تعدادی از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام نیستند و براشون کارت صادر نمیشه و تعدادی هم در جلسه کنکور حاضر نشدند، نهایتا ۵۷۰۱۰۳ نفر در جلسه کنکور سراسری تجربی ۹۷ شرکت کردند.

 

تاثیر مستقیم معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹

در جلسه شواری سنجش و پذیرش در روز یکشنبه ۱۷ تیر ماه ۱۳۹۷ تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت مستقیم (قطعی) و به میزان ۳۰ درصد تصویب شد. هر سال ده ها هزار نفر در گروه آزمایشی تجربی معدل کتبی بالای ۱۹ و نزدیک به ۲۰ دارند.

این مصوبه باعث اعتراض دانش آموزان و داوطلبان زیادی شده و دلایل مختلفی هم برای درخواست لغو این مصوبه وجود داره. در ویدئو کلیپ زیر میتونید صحبت ها و انتقادات دکتر هامون سبطی (فارغ التحصیل پزشکی دانشگاه تهران و مولف سرشناس کتاب های کمک درسی کنکور) رو در شبکه سه سیما بشنوید:

اما در سیزدهمین جلسه شواری سنجش و پذیر دانشجو مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ مصوبه قبلی اصلاح شد و قرار بر این شد که در کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت ۲۰ درصد قطعی و ۱۰ درصد مثبت اعمال بشه ولی برای کنکور ۹۹ به صورت ۳۰ درصد تاثیر قطعی باشه. نهایتا در چهاردهمین جلسه تصویب شد که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ به صورت ۳۰ درصد مثبب باشه. در صورت وقوع هرگونه تغییر جدید در میزان و نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹ از طریق سایت و کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ اطلاع رسانی می کنیم. بنابرین حتما در کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ عضو شوید:

برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنید

علاوه بر این، با نصب برنامه اندروید مشاوران ۱۰۰ بر روی تبلت یا گوشی موبایل به محض اعلام هر خبر مهم و جدیدی در این زمینه از طریق نوتیفیکیشن (پیام) به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد. برای نصب اپلیکیشن اندروید و دریافت جدید ترین اخبار کنکور روی تصویر زیر کلیک کنید:

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

 

در چه سالی کنکور حذف می شود؟

یکی از پرحاشیه ترین و شایعه خیز ترین خبرها درباره کنکور، سال حذف کنکور است حتی بعضا خبرهایی از حذف کنکور ۹۸ هم می شنویم که جای بسی تأمل داره! از سال ها پیش گاه به گاه از منابع مختلف می شنویم که کنکور در فلان سال حذف میشه. توصیه می کنیم حتما ویدئوی زیر که صحبت های رئیس سازمان سنجش درباره حذف کنکور است رو ببینید:

دانلود این ویدئو

مطمئن باشید تا زمانی که جایگزین مناسبی برای تفکیک دانش آموزان برتر برای ورود به رشته های پرطرفداری مثل پزشکی وجود نداره امکان حذف کامل کنکور سراسری نیست و حداقل تا چند سال آینده هم کنکور برگزار میشه. همه ما از آسیب های کنکور خبر داریم اما وقتی ظرفیت کل رشته پزشکی در تمامی دوره های روزانه، ظرفیت مازاد و پردیس بین الملل جمعا حدود ۵۰۰۰ نفر بیشتر نیست و از طرفی هزاران نفر معدل ۲۰ و نزدیک ۲۰ دارن چطور امکان داره بدون برگزاری کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی این داوطلبان رو برای ورود به رشته پزشکی از هم تفکیک کرد؟

در حال حاضر در بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی دوره روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و … پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام میشه و در بعضی از این دوره ها صرفا بر اساس سوابق تحصلی یعنی معدل است. اما در رشته های پر متقاضی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، بینایی سنجی، شنوایی شناسی و حتی در رشته هایی مثل مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، رشته حقوق دانشگاه تهران و … پذیرش بدون کنکور وجود نداره و فعلا جایگزین مناسبی برای کنکور جهت پذیرش دانشجو در این رشته ها وجود نداره. بنابرین حذف کنکور ۹۸ و حتی حذف کنکور ۹۹ شایعه ای بیش نیست.

 

نحوه برگزاری کنکور ۹۹

اوایل اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به این سوال که کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود، گفت: «در کنکور سراسری سال ۹۸ دو سری سوال در قالب نظام جدید و قدیم بین شرکت کنندگان پخش خواهد شد و سال ۹۹ به روال سابق برمی‌گردد.» بنابرین در سال ۱۳۹۹ فقط یک کنکور برگزار میشه و منبع سوالات کتاب های نظام جدید هستند. پس با این وجود داوطلبان نظام قدیم برای شرکت در کنکور ۹۹ باید از همین الان کتاب های درسی، منابع کمک درسی و دی وی دی های کنکور ویژه نظام جدید رو تهیه کنند.

علاوه بر این، در سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تاریخ ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ تصویب شد که کنکور ۹۹ برخلاف کنکور ۹۸ فقط از سوالات نظدم جدید (۶-۳-۳) سوال طرح بشه و تاثیر سوابق تحصیلی هم ۳۰ درصد قطعی باشه.

 

تهیه منابع و برنامه ریزی برای کنکور ۹۸

اگر هنوز به طور جدی شروع نکردید و نیاز به مشاور کنکور برای موفقیت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ دارید میتونید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره ای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰ و برنامه ریزی و پیگیری روزانه توسط رتبه های برتر کنکور استفاده کنید. همچنین داوطلبان نظام جدید که قصد شرکت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ رو دارند می توانند از تخفیف ویژه خرید فیلم های آموزشی بهترین اساتید کنکور استفاده کنند. نمونه تدریس این اساتید و نحوه استفاده درست از سی دی ها و فیلم های آموزشی کنکور رو میتونید در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ ببینید: «معرفی بهترین اساتید کنکور ایران و فیلم های آموزشی کنکور»

 

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

سوالات خود را در گروه تلگرام مطرح کنید:

عضویت در گروه تلگرام

کانال بهترین فیلم های آموزشی کنکور: ورود به کانال تلگرام فیلم ها

درباره‌ی مشاوران 100

گروه آموزشی مشاوران 100 متشکل از رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی کنکور در زمینه مشاوره کنکور سراسری فعالیت دارد. همچنین این مجموعه با همکاری بهترین اساتید کنکور در کشور خدمات مربوط به دی وی دی های کنکور و تدریس خصوصی نیز ارائه می نماید. کد احراز هویت مشاوران ۱۰۰ در سامانه ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۱-۱-۷۲۱۳۳۶-۶۵-۳-۱

همچنین ببینید

کاردانی پیوسته حذف شد

کاردانی پیوسته از سال ۹۷ حذف و دوره کاردانی ناپیوسته جایگزین می شود

طبق مصوبه کمیسیون برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دوره کاردانی پیوسته دانشگاه …

۵۸۵ نظر

 1. سلام بنده شرايط بدي دارم لطفا سريع پاسخ بدهيد. من ٢سال هست فارغ التحصيل شدم پارسال تمام كتاب تستهاي نظام قديم را خريدم (باور كنيد هزينه ميليوني شده) به خاطر مشكلات نتوانستم بخوانم امسال بخاطر مشكلات و بيماري مادرم نميتوانم وقت كافي براي خواندن داشته باشم كه پزشكي قبول شوم. تصميم من براي كنكور ٩٩ هست. در همه جا خوانده ام كه ٩٩ فقط نظام جديد هست سوالم اين هست: ايا امكان دارد سازمان سنجش تصميمي كه گرفته و تصويب شده تغيير دهد و به نظام قديميا اجازه دهد كنكور ٩٩ نظام قديم شركت كنن يا نه؟ يا از الان من كتاب هاي تست و درسي نظام جديد را تهیه كنم بخوانم همش استرس دارم هزينه دوباره كنم منابع نظام جديد بخرم ولی قانون را تغيير بدهند بگويند كنكور ٩٩ نظام قديميا ميتوانند كنكور منابع نظام قديم بدهند. من الان بايد چيكار كنم. ممنون ميشوم پاسخگو باشيد.

  • سلام مطمئن ترین کار این هست که منابع نظام جدید رو برای کنکور ۹۹ تهیه کنید.

   • تشكر فراوان به خاطر پاسخگويي سنجيده و سريع تون. پس من با توجه به شرايطم مجبورم هزينه دوباره براي خريد منابع نظام جديد كنم. باز هم ممنونم از سرعت خوب در پاسخگويي. اجرتون با خدا

 2. سلام وقت بخیر اینکه توی مصوبه جدید میگه باید با توجه به ۸۵ درصد سوابق تحصیلی قبولی دانشگاه میشن یعنی چی؟

  • سلام یعنی تقریبا همین درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باید بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی باشه که الان همینطور هم هست چون این رشته ها چندان پرمتقاضی نیستند.
   رقابت اصلی داوطلب ها در رشته های پرطرفدار هست (مثل پزشکی، داروسازی و …) که فعلا با آزمون هستند

 3. سلام تو سایت سنجش و طبق اطلاعیه ی رسمی سازمان سنجش برای کنکور ۹۸ تاثیر سوابق تحصیلی به صورت قطعی بود ولی با اعتراض داوطلبان این تصمیم توسط نمایندگان مجلس عوض شد و تاثیر معدل به صورت مثبت اعمال خواهد شد؛ پس چون تعداد داوطلبین نظام قدیم زیاده با توجه به اعتراض داوطلبان این تصمیم هم میتونه تغییر کنه و مثل دهه هشتاد تا سه سال کنکور برای نظام قدیمها (۱۴۰۰) برگزار بشه!!!

  • بزرگوار فكر نكنم سازمان سنجش قانون گذاشته كنكور ٩٩ فقط فقط نظام جديد بزگزار ميشه لغو كنه اينجور با سرنوشت هزاران نفر بازي ميشه. من خودم سربازم و با تعداد زيادي از دوستام براي كنكور ٩٩ که نظام جديده ميخونيم.ب ي عدالتي ميشه قانون رو عوض كنن ما كلي هزينه كتاب و كلاس ميديم و در اخر اينكه لغو تاثير قطعي معدل اينقدر سر نوشت ساز نبوده ك شما دارين مقايسه اش ميكنيد با قانون كنكور ٩٩ كه فقط نظام جديده و انتظار دارين كه قانون لغو بشه تكليف ما چ خواهد شد و از زماني كه اعلام شد تاثير معدل قطعي هس طي چندماه اعتراض گذاشته شد و قانون عوض شد ولي براي كنكور ٩٩ كه فقط نظام جديد هست از أرديبهشت ٩٧ اعلام كردن و چندين ماه میگذره و فانون عوض نشده پس مطمعنا كنكور ٩٩ فقط نظام جديده.با ارزوي موفقيت

   • وقت بخیر اگه شما نظام جدید میخونی که دیگه مشکلی نداری ولی خیلیا هستن توان خرید کتاب و جزوه و کتاب تست و کلاس رو ندارن اگه بعد کنکور ۹۸ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کردن که از شما چیزی کم نمیشه شما همون جدید رو بدید از طرفی تعداد داوطلبین نظام قدیم زیاده بعد کنکور ۹۸ باز اعتراض میدن که مثل دهه ی هشتاد سه سال برای ما کنکور برگزار کنید

  • اگه سايت سنجش رو مطالعه كنيد متوجه ميشين كه گفتن پيش بيني شده تعداد شركت كننده هاي نظام جديد بيشتر از قديمه. پس اينكه نظام قديم بيشتره واقعا اشتباهه و اميدوارم براي كنكور ٩٩ سازمان سنجش اين امكان رو به نظام قديميا بده كه حق انتخاب داشته باشن كه خودشون انتخاب كنن با منابع نظام جديد كنكور بدن يا با نظام قديم در اين صورت حق بچه هاي نظام قديم كه كنكور ٩٨ ميدن و بچه هاي نظام قديم مثل خودم كه از الان براي سال ٩٩ نظام جديد ميخونن ضايع نخواهد شد. البته ناگفته نماند مطالب نظام جديد نسبت ب قديم كم حجم تر و آسون تره. با ارزوي موفقيت

   • ان شاالله ک همینطور باشه سازمان سنجش فرصت جبران برای نظام قدیم ها بدن و همچنین حق انتخاب بدن تا هم کسایی ک توان مالی برای خرید منابع نظام جدید رو ندارن حقشون ضایع نشه و هم نظام قدیم هایی ک هزینه گذاشتن منابع جدید خریدن حق اونا هم ضایع نشه اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب

 4. سلام آیا کنکور ۹۹ بطور قطعی فقط از نظام جدید سوال طرح میشه یعنی احتمال داره دو نظام سوال طرح بشه مثلاً ببینن تعداد پشت کنکوری نظام قدیم بیشتره بعد دو نظام سوال طرح کنند؟

 5. سلام من سال ۸۹ دیپلم گرفتم؟ نظام قدیم حساب میشم؟
  یعنی سازمان سنجش دو جور سوال میگیره و سوالات نظام جدیدی ها و نظام قدیمی ها برای کنکور ۹۸ فرق داره؟

 6. سلام مطمئنین که کنکور۹۹ داوطلبان نظام قدیم میتونن شرکت کنن؟ اخه مشاورا میگن دهه هشتاد تمدید شده اونوخت ما اگه الان نظام جدید بخونیم واسه کنکور۹۹ باز اجازه ندن بگن نظام قدیم شرکت کنین که بدبخت میشیم. من رشتم انسانی بوده میخام تجربی شرکت کنم ب نظرتون جدید بخونم یا قدیم؟ چون که میخام کلاسای خصوصی بگیرم هزینه خیلی بالاس و خیلی مهمه که کدومو بخونم عرض کردم. ببخشید طولانی شد

  • سلام به حرف هر مشاور یا مشاورنمایی توجه نکنید
   ملاک اطلاعیه رسمی سازمان سنجش آموزش کشور هست که در سایت سمی این سازمان منتشر شده
   کنکور ۹۹ از کتب نظام جدید سوال طرح میشه و همه داوطلبانی که شرایط عمومی و اختصاصی شرکت در کنکور رو دارند میتونن ثبت نام کنند اما همه باید کتاب های نظام جدید رو بخونن

 7. سلام وقت بخیر
  میخاستم ببینم در کنکور ۹۹ هم مثل ۹۸ هیچ ظرفیت مجزایی برای پذیرش کنکوری های جدید و پشت کنکوری ها وجود نداره؟

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   در کنکور ۹۹ فقط یک آزمون برگزار میشه که اونم براساس کتاب های نظام جدید هست. سوالات یکی هست پس ظرفیت هم مجزا نخواهد بود.

 8. سلام خسته نباشید من معدل کتبی ام ۱۴/۱۲ است آیا رشته خوب قبول میشم؟؟؟ نظام قدیمم

 9. سلام خداقوت مشاوراي خوب من ميخوام كنكور ٩٩ تجربي شركت كنم طبق گفته شما كتاب و منابع نظام جديد رو تهبه كردم.براي ترميم معدل شهريور و دي ماه ٩٨ ميتواتم شركت كنم..ايا سوالات امتحان ترميم معدل از منابع جديد است.؟ممنون ميشنوم جواب بدهين اميد ما بچه هاي شهردورافتاده شما هستين اگر هنوز چيزي مشخص نشده نظر شخصي خود را بفرماييد.

 10. سلام خسته نباشيد ببخشيد من ميخوام دي ماه ترميم معدل انجام بدم بعد از يه طرف استرس دارم امتحاناتش با امتحانات پايان ترم دانشگاهم يكي باشه از طرف ديگه واسه هر ١٠ تا درس رفتم درخواست دادم از زبان كه ١٩ شدم تا فيزيك كه ١٧ شدم و حتي زمين كه اصلا نميخوام تو كنكور بخونمش بعد همش استرس دارم نمراتم كمتر از نمرات نهايي قبليم بشه اگه همچين اتفاقي بيوفته نمرات جديد رو تاثير ميدن يا اوني كه بهتره؟؟

  • سلام هر کدام از نمرات که بهتر باشند همون نمرات تاثیر دارند
   در هر درس اگر نمره ثبت شده در کارنامه دیپلم شما بهتر باشه این نمره تاثیر داره در غیر اینصورت نمره جدید (ترمیم) رو تاثیر میدن

 11. سلام خداقوت مشاوراي خوب صد.اول از همه يتان سپاسگزارم ك من سرباز رو با سريع جواب دادن ب سؤالام خوشحال كردين .من باز عذر خواهي ميكنم اينهمه سوال ميپرسم متاسفانه در شهركوچك و دورافتاده من كه جز مناطق ضعيف هست إمكانات و مشاور خوب نيس سوال بپرسم.سوال ايندفعه من در مورد ترميم معدل براي كنكور ٩٩هست.بعداز اينكه گفتين براي ٩٩نظام جديد بخوانم.سوالم اين هست ايا براي كنكور ٩٩نيز ترميم معدل هست.؟اگر هست من شهريور يا دي ماه ٩٨در ترميم معدل شركت كنم(ب دليل سربازي إمكان ندارد زود شركت كنم) سوالات امتحان از كتابهاي نظام جديد هست.كتاب نظام جديد بخوانم براي ترميم معدل ؟دعاگوي شما ميشم زود جواب بدين.باز هم ممنونم خدا خيرتون بده

 12. سلام خسته نباشين من سربازم كه امروز ديدم اينقد زود جوابم رو دادين بعد مدتها لبخند رو الان اومد. خدا خيرتون بده ان شاا… كه اينقد زود جوابم رو دادين باورم نميشد اينقد زود جواب بدين. پس من واس كنكور ٩٩ كتاب درسي و تست جديد ميخونم .ممنون ازتون خداقوت

 13. سلام من سربازم كمكم كنيد ميخوام كنكور ٩٩ تجربي بدم ميخوام هزينه كنم كتاب بخرم كتابهاي درسي و تست نظام جديد بخرم؟ (امكان داره قانوني ك تصويب شده كنكور ٩٩ فقط نظام جديده لغو بشه) اخه ميترسم لغو شه بدبخت شم اين همه هزينه كتاب نظام جديد ميكنم. منابعاي كدوم نظام بگيرم

 14. سلام خداقوت بابت مطالب خوبتون.من سربازم توروخدا كمك كنيد و سريع جوابم رو بدين.من ميخوام كنكور ٩٩تجربي شركت كنم ميخوام هزينه كنم كتاب بخرم كتابهاي درسي و تست كدوم نظام رو بخرم؟؟؟ميدونم گفتن كنكور ٩٩نظام جديده ولي استرس دارم اين قانون حذف بشه ك براي٩٩نظام قديميا و جديد بايد مثل سال٩٨جدا امتحان بدن.بنظرتون ممكنه اين قانون با اينك تصويب شده لغو بشه توروخدا ب قران قسم كمكم كنيد من كتابهاي درسي و تست كدوم نظام رو بخرم.با تشكر

  • سلام
   طبق این قانون کنکور ۹۹ فقط بر اساس نظام جدید خواهد بود
   لطفا فقط روی درس هاتون تمرکز کنید به این اما و اگر ها توجه نکنید

 15. سلام یه سوال داشتم واقعا گیج شدم کنکور ۹۸ چطور برگزار میشه! جدیدن شنیدم میخوام اون هایی که معدل خوب دارن حق شرکت در کنکور رو داشته باشن!! اگه اینطوریه دیگه چرا درس بخونم! لطفا جواب بدین برام خیلی مهمه جواب شما

  • سلام به این شایعات نه توجه کنید و نه دامن بزنید.
   قراره تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ مثبت بشه و معدل چندان مهم نیست

  • سلام من سال ۹۰ در رشته ریاضی فارغ التحصیل شدم و امسال هم در رشته کارشناسی ارشد معماری فارغ التحصیل شدم و دارم واسه کنکور ۹۹ آماده میشم که فقط از رو علاقه ی شدیدی که به پزشکی دارم میخوام کنکور تجربی بدم ولی امروز شنیدم اونایی که نمرشون ۲۰ هست میتونن از رشته های عالی قبول بشن به نظرتون من واسه کنکور اماده بشم یا دیگه نیازی نیس؟ بد جوری ناامید شدم

   • سلام به این حرفها و شایعات بی پایه و اساس توجه نکنید
    ان شا الله تاثیر معدل در کنکور مثبت خواهد بود و از نظر سوابق تحصیلی ضرر نخواهید کرد

 16. سلام، بنده کارشناس ارشد معماری دارم سال ۹۴ و متولد ۶۲ هستم دیپلم کاردانش معماری سال ۷۹ برای کنکور تجربی من نظام قدیم محسوب میشم؟ و منابع رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

  • سلام بله نظام قدیم هستید
   کتاب های درسی و کمک درسی نظام قدیم رو از کتابفروشی ها میتونید تهیه کنید
   از طریق سایت های فروش کتاب هم میتونید کتاب بخرید

 17. سلام
  دارای مدرک کارشناسی حسابداری هستم. دیپلم تجربی سال ۹۱_۹۰ پیش دانشگاهی ۹۲_۹۱ جزء نظام قدیم محسوب میشم یا جدید؟ کدوم منابع درسی رو باید بخونم؟ ایا میتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟

 18. سلام مجدد. ببخشید کسیکه میخواد توی کنکور ۹۸ نظام قدیم شرکت کنه، منابع چه سالهایی رو باید بخونه؟ مثلا کتابهای مقطع پیش دانشگاهی چاپ چه سالی رو باید بخونه؟

  • سلام
   فیزیک سال اول دبیرستان چاپ سال ۹۳
   سال دوم دبیرستان چاپ سال ۹۴
   سال سوم دبیرستان چاپ سال ۹۵
   سال چهارم دبیرستان چاپ سال ۹۶

 19. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی برق هستم و خواستار شرکت در آزمون سراسری تجربی هستم.چون به پزشکی علاقه خاصی دارم
  بنده فارغ التحصیل ۱۳۸۰ می باشم
  در حال حاضر ۳۴ سال سن دارم.
  به نظر شما صلاح میبینین شرکت کنم

  • سلام
   این سوال کاملا به شرایط هر شخص بستگی داره حکم کلی نمیشه داد
   سن فقط یک عامل هست اما چون خودتون بحث سن رو مطرح کردید میگم:
   داوطلب میشناسم تقریبا در سن شما (کمی کمتر) شروع به مطالعه برای کنکور کرد پزشکی قبول شد ولی اتفاقاتی براش افتاد که از یک سری جنبه های شخصی زندگیش خیلی ضرر کرد.
   و برعکس کسانی هم بودن از سنین شما و حتی بالاتر شروع به خواندن پزشکی عمومی کردن و خیلی خیلی هم موفق بودند مثل پروفسور توفیق موسیوند مخترع اولین قلب مصنوعی جهان که در میانسالی وارد رشته پزشکی عمومی شد.
   همه چیز به خود شما بستگی داره نمیشه نسخه کلی داد

  • سلام دوست عزیز بنده هم همسن شما و مهندس مکانیک هستم و قصد شرکت در کنکور تجربی برای رشته پزشکی را دارم. اگر ممکنه ادرس ایمیلتون رو به من بدهید تا برای تهیه منابع و معرفی کتابهای نظام قدیم و دیگر مسائل بتونیم به همدیگه کمک کنیم. ممنون میشم

 20. سلام من منابع نظام جدید رو دارم و چون دیپلمم سال ۸۵ بوده باید نظام قدیم شرکت کنم. همین کتب که دارم رو بخونم؟ یا باید نطام قدیم گیر بیارم؟ زیست پیدا میکنم ولی بقیه رو نه،

 21. سلام …خسته نباشید
  نتیجه ی تلاش برخی نمایندگان برای تغییر تاثیر قطعی معدل به تاثیر مثبت مشخص نشد؟
  یا هنوز قطعیه؟

 22. سلام وقت بخیر من نظام قدیم هستم ولی میخوام کتاب های نظام جدید روبخونم میتونم کنکور نظام جدید روشرکت کنم؟ حق انتخاب داریم؟

 23. توی سایت سازمان سنجش اومده : دانش‌آموزان ديپلم فني و حرفه‌اي و كارودانش مي‌توانند در آزمون سراسري شركت كنند. اين دانش‌آموزان در صورت تمايل به اعمال سوابق تحصيلي بايستی در امتحان نهايي دروس شاخه نظري گروه آزمايشي مربوط شركت كنند، در غيراينصورت مشمول اعمال سوابق تحصيلي نيستند و نمره آزمون سراسري ملاك عمل است.
  اما راجب تاثیری معدل فوق دیپلم حرفی زده نشده! میشه بفرمایید برای اطلاع بیشتر در این مورد کجا رو باید مطالعه کنم؟

 24. من لیسانس مامایی روزانه کنکور ۸۵ هستم و الان ۳۱ ساله و کارمند رسمی بیمارستانم میتونم دوباره کنکور بدم؟ ایا برای رشته پزشکی باید شهریه بدم

 25. سال ۹۲ دیپلم انسانی هستم آیا میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ و واسه کنکور ۹۸ منابع جدید رو بخونم یا قدیم؟

 26. با سلام
  افرادی که دیپلم سال ۸۲ گرفتن اجازه شرکت در کنکور نظام جدید دارند؟ یا حتما باید دروس نظام قدیم مطالعه کنند و در کنکور نظام قدیم شرکت کنند؟

 27. سلام چنانچه کلا نظام قدیم رو بردارن بچه های نظام قدیم میتوننن تو نظام جدید شرکت کنن؟ یا کلا دیگ حق کنکور ندارن؟

 28. ببخشید من انقد سوال میپرسم ، من اگه بخوام توی طرح ترمیم معدل شرکت کنم با توجه به اینکه نطام قدیم هستم، اونوقت میتونم کنکور ۹۹شرکت کنم؟ یا دیگه نمیتونم؟ فقط یک بار کنکور دادم اونم سال ۸۷

 29. سلام وقت بخیر، من دیپلم رو در سال ۸۷ در رشته ریاضی گرفتم لیسانس ای تی رو از پیام نور سال ۹۲ گرفتم حالا من باید نطام قدیم شرکت کنم؟ و اینکه معدلم تاثیر داره؟ و سالات اگر از اخرین سال چاپ میشن دیگه چرا منابع قدیم رو بخونم؟

 30. سلام من داوطلب نظام قدیم هستم و تازه با منابع خوب اشنا شدم ایا کنکور نظام قدیم تا سه سال احتمال برگزاریش هست؟؟

  • سلام فعلا اعلام شده که فقط کنکور ۹۸ از دروس نظام قدیم برای داوطلبان نظام قدیم سوال طرح خواهد شد و از سال ۹۹ و سالهای بعد برای همه داوطلبان کنکور فقط از کتاب های نظام جدید سوال طرح خواهد شد.

 31. سلام. من میخوام واسه تدریس خصوصی آماده بشم حالا مشکلم اینه ک کتب های فیزیک و ریاضی خیلی تغییر کرده؟ حتما باید کتب جدید تهیه کنم؟

  • سلام اگر منظورتون تدریس به داوطلبان نظام جدید هست باید کتاب های جدید رو تهیه کنید چون نسبت به نظام قدیم هم حذفیات و هم تغییراتی داشتند

 32. سلام من سال ۸۷ کنکور دادم چند سوال دارم
  اول اینکه ایا من نظام قدیم هستم
  تاثیر معدل برای من چگونه هست
  طرح ترمیم معدل چیه

  • سلام نظام قدیم هستید
   فقط سوابق تحصیلی دیپلم برای شما موثر خواهد بود
   طرح ترمیم معدل برای کسانی است که در یک یا چند درس نمره ۲۰ ندارند و اجازه دارند یک بار مجددا در امتحانات نهایی شرکت کنند اگر نمره بهتری کسب کردند این نمره در کنکور تاثیر داده خواهد شد، در غیراینصورت نمره قبولی تاثیر داده خواهد شد

 33. با سلام
  اولا ممنون بابت مطالب مفیدتون
  دوم اینکه یک سوال ایا من که معدل کتبیم تقریبا ۱۰ هست شانسی واسه کنکور اونم رشته خوب دارم ؟

 34. سلام
  من داوطلب نظام قدیم هستم میخوام با کتابای نظام جدید کنکور بدم. سال ۹۹ دیگه حتما میتونم این کارو انجام بدم؟

 35. سلام من مدرک کارشناسی روزانه دارم و کارشناسی ارشدم در دانشگاه غیرانتفایی بوده آیا امکان شرکت دوباره در کنکور را دارم میتونم در صورت قبولی مجددا در دوره روزانه درس بخوانم؟ ممنون

  • سلام فعلا با دستور موقت دیوان عدالت اداری میتونید
   اما برای کنکور ۹۸ باید منتظر صدور رای نهایی دیوان عدالت اداری باشید.
   نیاز به شکایت کردن جدید هم نیست چون به تعداد کافی شکایت انجام شده و رای که صادر بشه برای همه ارشدهاست
   اگر رای نهایی هم مثل دستور موقت باشه میتونید روزانه رایگان تحصیل کنید

 36. سلام وقت بخیر دانش اموزان نظام قدیم توانایی مالی برای خرید کتاب های نظام جدید را ندارند؛ ایا امکان برگزاری کنکور برای نظام قدیم ها تا سال ۱۴۰۰ وجود دارد؟ چقدر احتمال داره؟

  • سلام دوست عزیز
   طبق گفته فعلی سازمان سنجش فقط ۹۸ دو کنکور نظام جدید و قدیم برگزار میشه و از سال ۹۹ فقط کنکور نظام جدید برگزار میشه
   احتمالش ضعیفه
   پیروز باشید

 37. سلام خسته نباشید؛
  میخواستم بدونم با مدرک نظام قدیم آیا میتوان در کنکور نظام جدید سال ۹۸ شرکت کرد یا خیر؟ و برای کنکور های ۹۹ و ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

 38. سلام ایا امکانش هست تا سال۱۴۰۰برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنند؟چقدر احتمالش هست؟

 39. سلام من آخرین بار سال ۹۵ کنکور دادم و دانشگاه دولتی قبول شدم دو سال زبان خوندم و الان میخوام انصراف بدم و دوباره بخونم برای کنکور ۹۸ من با کنکور نظام قدیم هستم یا جدید؟

 40. سلام
  من فوق دیپلم برق دارم میخواستم بدونم میتونم داخل کنکور ۹۹ یا ۱۴۰۰ تجربی شرکت کنم و رشته های پزشکی قبول بشم و آیا هیچ مشکلی نداره؟ ممنونم اگه پاسخ بدید.

 41. سلام می خواستم بدونم با دیپلم فنی حرفه ای و پیش انسانی میتونم کنکور تجربی بدم؟ و اینکه شانسی برای قبولی تو رشته های برتر دارم؟

 42. سلام من الان دانشجو هستم و میخوام ۲ سال دیگه کنکور بدم حالا سوالم اینه ک اصلا امکانش هست؟ میدونم ک باید منابع جدید رو بخونم ولی ایا باید امتحان کتاب های جدید رو هم بدم یا با دیپلم خودم هم میتونم در کنکور نظام جدید شرکت کنم؟ ممنون میشم جوابمو بدید

  • سلام بله اگر تا اسفند ۹۸ دانشجوی روزانه نباشید (دانشجوی غیرروزانه باشید یا اگر روزانه هستید فارغ التحصیل یا انصراف داده باشید) میتونید در کنکور ۹۹ ثبت نام کنید و نیازی به گرفتن دیپلم جدید نیست.

 43. سلام دیروز سازمان سنجش تاثیر معدل رو ۲۰ درصد قطعی اعلام کرد و به اعتراص دانش اموزان بی توجه بود ایا امکان لغو این مصوبه و برگزاری کنکور برای نظام قدیم ها تا سه سال اینده امکان پذیره؟

  • سلام، دکتر قاسم احمدی لاشکی نماینده مجلس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفتند که بعد از تعطیلات و شروع به کار مجلس طرح دو فوریتی برای اصلاح این قانون به مجلس تقدیم خواهند کرد. ایشان از مخالفان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور هستند.

 44. سلام من معدلم ۱۹٫۶۴ هست و پنج تا از درسام ۲۰ نیست برای گرفتن ۲۰ درصد تاثیر قطعی باید واسه ترمیم معدل برم راستی همین ۲۰ درصد کافیه

  • سلام اگر تراز کنکور شما که با توجه به درصدهای آزمون تستی محاسبه میشه بالا باشه در این حالت حتی با معدل ۲۰ هم نسبت به کسانی که تاثیر سوابق تحصیلی براشون لحاظ نمیشه و همون درصدها رو دارند ضرر خواهید کرد. اما با این حال برای اینکه بیشتر متضرر نباشید سعی کنید همه درسهاتون ۲۰ باشند

 45. سلام. خواستم بپرسم من لیسانس برقم و حالا میخوام برا تجربی امتحان بدم. آیا میتونم یا نه؟ یعنی اگه بتونم کنکور بدم انتخاب باخودمونه که نظام قدیم یا جدید انتخاب کنیم؟

 46. با سلام و سپاس از سایت خوب شما. بنده هم لیسانس و هم فوق لیسانس رو در دانشگاه دولتی روزانه رشته ریاضی خوندم تمام شده. میخواستم بدونم برای سال ۹۸ میتونم رشته های پیراپزشکی مثل رادیولوزی یا فیزیوتراپی یا دندانپزشکی و داروسازی رو روزانه و بدون شهریه بخونم؟ اگر باید شهریه بدم شهریه معادل شبانه هست یا پردیس؟ سپاسگزارم

  • سلام فعلا با دستور موقت دیوان عدالت اداری فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد میتونند رایگان این رشته ها رو بخونند اما نتیجه نهایی بستگی به رای نهایی دیوان عدالت اداری داره که احتمالا تا قبل از مهرماه ۹۸ رای صادر بشه و تکلیف فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد متقاضی تحصیل مجدد در این رشته ها مشخص بشه.

 47. سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم این موضوع صحت داره که توی انتخاب رشته ی کنکور ۹۸ ۳۰ درصد از نظام قدیم برمیدارن ۷۰ درصد از نظام جدید. من این موضوع رو از خیلی جاهای دیگه هم شنیدم. ممنون می شم اگه جواب بدید.

 48. سلام مجدد؛ ایا امکان تجدید نظر دکتر خدایی وجود داره ک ایشون بگن تا ۱۴۰۰ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنند؟ کی اطلاع دقیق میدن؟ والا یک سال انصاف نیست

  • دکتر خدایی به تنهایی تصمیم نمی گیرند اما آخرین اظهارات ایشان این بوده که فقط سال ۹۸ دو دفترچه مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و جدید برگزار خواهد شد.

 49. سلام چقدر احتمالش هست ک تا سال ۱۴۰۰ برای نظام قدیم ها کنکور برگزار کنن؟ انصاف نیست که فقط یک سال کتابای خودمونو بخونین بعدش نظام جدید بخونیم برای ۹۹ و۱۴۰۰ پس تکلیف این همه داوطلب نظام قدیم چی میشه؟

  • سلام درصد دقیق احتمال رو نمیشه پیش بینی کرد
   اوایل دهه هشتاد سه سال دو کنکور برگزار شد
   اما امسال رئیس سازمان سنجش گفتند که فقط ۹۸ دو کنکور برای نظام قدیم و جدید برگزار میشه و از سال ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت. فعلا باید به همین گفته ایشان استناد کنیم.

 50. سلام با توجه به تعداد بالای داوطلبین نظام قدیم ایا امکانش هست همانند سال ۸۱ تا ۸۳ که سه سال کنکور برای نظام قدیم ها برگزار کردند برای ما هم تا سال ۱۴۰۰ کنکور مستقل برگزار بشه؟ واقعا فرصت یک ساله یعنی فقط کنکور ۹۸ خیلی کمه

 51. سلام خواستم بدونم من بامعدل دیپلم۱۷٫۹۶اگرتاثیرمعدل قطعی بشه با چه درصدهایی میتونم پزشکی یا دندانپزشکی قبول شم؟

  • سلام این رو واقعا از الان نمیشه پیش بینی کرد
   و اینکه اصلا با این معدل در صورت قطعی بودن تاثیر امکان قبولی پزشکی و دندانپزشکی هست یا نه

 52. سلام با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید من میخوام سال بعد ینی سال نود و هشت کنکور انسانی بدم ایا این درسته ک سوابق تحصیلی ما قراره لحاظ نشه؟؟ و از نظام قدیم تنها سی درصد پذیرفته میشن؟؟ چون من قراره انصراف بدم از شبانه و بشینم بخونم برای فرهنگیان

 53. سلام…من امسال با اینکه بخاطر بعضی دلایل نتونستم برای کنکور بخونم رتبه ۶۰۰۰ تو زبان آوردم ولی متاسفانه هیچی قبول نشدم…میخواستم بپرسم به نظرتون بمونم پشت کنکور بهتره یا تو تکمیل ظرفیت امسال شرکت کنم و اگه قبول شدم برم؟
  چون فکر میکنم اگه پشت بمونم و بخونم میتونم رتبه بهتری نسبت به امسال کسب کنم…با اینکه واسه امسال نخونده بودم ۶۰۰۰ آوردم بخونم رتبم بهترم میشه
  و یه سوال دیگه اینکه علت قبول نشدنم رو فکر میکنم اشتباه تو ثبت انتخاب رشتمه…راهی هست که متوجه بشم دلیلش واقعا چی بوده؟من فقط زبان میخواستم و زبان انتخاب کردم و فقط سراسری و پیام نور زدم ولی حتی از پیام نور هم قبول نشدم…معلمام حتی میگفتن فرهنگیان هم قبول میشم ولی نشدم

 54. سلام من امسال تازه کنکور تجربی دادم قبول نشدم میخواستم بدونم که برای قبولی در منطقه ۳ با سهمیه ۵ درصدی ایثار گران باید چه درصد های رو در کنکور ۹۸ از درس ها بزنم تا بزشکی قبول شوم واین که ایا معدل دیبلم که ۱۶٫۸۳ است در کنکور ۹۸ برام تاثیر دارد یا نه؟ باتشکر منتظر جواب هستم

  • سلام در کنکور ۹۶ و ۹۷ درصدهای لازم برای قبولی پزشکی در سهمیه پنج درصدی با سهمیه مناطق اختلاف چندانی نداشت. برای کنکور ۹۸ بستگی داره مصوبه مجلس نهایتا چطور باشه و به چه نحوی اعمال بشه.
   معدل اگر تاثیر قطعی باقی بمونه قطعا تاثیر داره و این معدل برای قبولی پزشکی پایینه. اما اگه تاثیر قطعی لغو و تبدیل به مثبت بشه با درصدهای بالاتر در کنکور میشه جبرانش کرد

 55. میخواستم بدونم برای قبولی در رشته دندانپزشکی هر درس رو باید چند درصد بزنم، با سهمیه منطقه ۳، فرق نمیکنه کدوم دانشگاه یا شهر. ممنون میشم جواب بدین

 56. سلام مشخص شد که آیا نظام قدیم ها حق انتخاب دارن که تو نظام جدید شرکت کنند یا قدیم؟

 57. یعنی خیالمون راحت باشه که ۹۸ نظام قدیم برگزار میشه؟ و این که من شنیدم دیگه تاثیر معدل قطعی نیست به صورت مثبته. از جای معتبری هم شنیده بودم که تاثیر قطعی تکذیب شده

  • بابت دو کنکور ۹۸ خیالتون راحت باشه
   اما مورد دوم تا این لحظه هنوز لغو نشده
   جلسه شورا که در این باره خواستند تصمیم گیری کنند به تعویق افتاد

 58. سلام خسته نباشین
  من دیپلممو سال ۸۶ گرفتم میخواستم ببینم اگه بخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم میتونم نظام جدید امتحان بدم؟

 59. سلام من دیپلم تجربی فارغ التحصیل ۷۴ هستم برای کنکور تجربی سال ۹۸ کتابهای درسی نظام قدیم را باید بخونم؟ لطفا سال انتشار شون را هم بفرمایید

 60. با دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی میشه کنکور تجربی شرکت کرد؟
  با تشکر

 61. من فوق دیپلم it دارم و امسال یعنی ۹۷ کنکور انسانی دادم و رشته ی مورد نظرم رو قبول نشدم و سال بعد دوباره میخوام کنکور بدم، باید همون کتاب های نظام قدیم رو بخونم یا نظام جدید؟ چون میخوام شروع کنم به خوندن و میخوام مطمئن شم. ممنون میشم جواب سوالمو بدین

 62. سلام دیپلم سال ۸۳ هستم میخواستم در کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم باید کدوم کتابا رو بخونم؟ نظام قدیم و جدید یعنی چه؟ معدلم هم لحاظ نمیشه؟

  • سلام شما نظام قدیم هستید
   کتاب های پیش دانشگاهی چاپ ۹۶
   سال سوم چاپ ۹۵
   سال دوم چاپ ۹۴
   و فیزیک سال اول چاپ ۹۳ رو بخونید.
   معدل برای شما لحاظ نمیشه

 63. سلام
  خواستم بدونم کنکور اگر دو کنکور باشه نفرات برتر از کدوم کنکور انتخاب میشند؟ نظام قدیم یا جدید؟

  • سلام هنوز مشخص نیست
   اگر تفکیک ظرفیت پذیرش بین دو گروه صورت نگیره رتبه های برتر ممکنه نظام قدیم یا جدید یا ترکیبی از این دو گروه باشند

 64. ممنون از دکتر سبطی
  و سایت مشاوران ۱۰۰ برای نشر حقایق …

 65. با سلام و خسته نباشید بنده لیسانس عمران را از دانشگاه دولتی و روزانه در سال ۹۳ گرفتم، ایا میتونم در رشته ی تجربی در صورت قبول در پزشکی یا پیراپزشکی در دانشگاه روزانه دوباره تحصیل کنم؟

 66. من دانش اموز نظام قدیم هستم، ایا در کنکور ۹۸ حق انتخاب هست که کنکور نظام جدید یا قدیم را بدهیم؟

 67. ببخشید اگر بخوام برای کنکور امسال رتبه خوبی بیارم بیشتر باید روی چه درسهایی متمرکز باشم؟

 68. ببخشید یعنی من اگه امسال شبانه برم یه سال دیگه کنکور دادم میتونم روزانه دولتی برم؟ممنون از پاسخگوییتون

 69. من اگر امسال در کنکور سراسری روزانه قبول بشم و نرم اگه یه سال دیگه کنکور قبول شدم میتونم روزانه دولتی برم؟ لطفا پاسخ بدید. همین شرایط برا شبانه دولتی هم توضیح بدید

 70. سلام ببخشید می خواستم بدونم ما ها که نظام قدیمیم کنکور ۹۸ برامون خیلی سختتر از ۹۷ میشه ؟
  یعنی برایه رشته پرستاری درصدامون باید بیشتر از اونی باشه که ۹۷ قبول میشیدیم؟؟؟؟
  اصلا می تونیم امید داشته باشیم که ساله بعد رتبه ی بهتری بیاریم؟

  • سلام امید که هست
   اما احتمالا با توجه به روند صعودی تعداد داوطلبان کنکور تجربی درصدهای لازم برای قبولی در کنکور ۹۸ نسبت به ۹۷ بالاتر خواهند بود (البته به میزان سختی سوالات هم ربط داره)

 71. سلام
  من سال ۸۴ دیپلم گرفتم میخوام از الان به مدت ۲ یا ۳ سال بخونم و خودمو برا کنکور تجربی ۹۹ و ۱۴۰۰ آماده کنم نمیدونم چه منابعی رو بخونم نظام جدید یا قدیم؟ ممنون!
  (اگه مشخص نیست نظر شخصی خودتون رو بدید)

  • سلام رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که کنکور ۹۹ و سال های بعد فقط از کتب نظام جدید سوال طرح میشه. بنابرین منابع نظام جدید رو بخونید

 72. سلام مرسی از سایت مفیدتون سوالی دارم درسته میگن کنکور ۹۸ ظرفیت ها ۷۰-۳۰ میشه وبرای قبولی تو رشته پیراپزشکی باید تراز خیلی بالایی داشت؟؟

  • هنوز سازمان سنجش در این مورد تصمیم نگرفته
   متاسفانه بعضی کانال ها یا سایت ها عمدا یا سهوا (از روی ناآگاهی) این درصدبندی ها رو بیان می کنند و همه با توجه به درصد بندی کنکور دهه هشتاد هست.
   به این شایعات توجه نکنید

 73. سلام ببخشید . شما پیشنهادی درباره استفاده از کتاب های کمک آموزشی ، کلاس کنکور ، دی ویدی های آموزشی برای من که از درس ده سال دور بودم دارید. خیلی از مطالب سایت مفید شما استفاده میکنم. در یکی از سایت ها نوشته بود که سال ۹۹ دو کنکور برگزار میشه و دیگه نظام قدیم نیست. شما اطلاع دارید که من اگه سال ۹۹ بخوام کنکور بدم چه کنکوری باید شرکت کنم.

  • سلام طبق اخرین اظهارات رئیس سازمان سنجش کنکور ۹۹ به روال سابق برخواهد گشت. یعنی فقط ۹۸ دو سری سوال طرح میشه.
   درمورد کلاس کنکور و دی وی دی هم اگر نیاز داشته باشید بهتره استفاده کنید اما نه هر کلاس و نه هر دی وی دی که بیخودی وقت شما رو تلف کنه. در قسمت جستجوی سایت مشاوران ۱۰۰ یا با کلیک روی منو میتونید مطالب مربوط به کلاس کنکور و دی وی دی ها رو مطالعه کنید و اگر خواستید برای ثبت نام کلاس خصوصی یا خرید دی وی دی هم اقدام کنید.

 74. ممنون از مطلب بدردبخورتون،ولى يه سوال كمى نا واضح موند كه نظام قديمى ها هم تاثير معدل دارن؟ خصوصا تو مورد من كه ديپلم رياضى دارم و ٩٤ آزمون دادم و تصميم دارم ٩٨ كنكور انسانى بدم، اول اينكه تاثير معدل دارم يا نه بعد اينكه بايد با نظام جديد بخونم يا قديم؟ ممنون از پاسخگوييتون

 75. سلام خسته نباشین من میخوام فقط برای کنکور زبان بخونم ولی رشته ام تجربی ممکن هست که کنکور زبان یکدفعه حذف بشه برای ما نظام جدیدی ها ؟

 76. ببخشید من فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت هستم و قبلاً هم رشته من ریاضی بوده.
  الان اگه خواسته باشم توی کنکور ۹۸ تجربی شرکت کنم آیا نظام قدیم محسوب میشم یا نظام جدید؟
  و اینکه تاثیر سوابق تحصیلی من چطوریه؟ آیا معدل کارشناسی من مشمول میشه یا نه معدل دیپلم ۹۶ واحده دبیرستان؟
  ممنونم از حسن توجه شما

 77. من سال ۹۰ در رشته ی ریاضی فیزیک شرکت کردم ۹۸ میخوام در رشته ی تجربی شرکت کنم. میشه بفرمایید کلا چه کتابهایی را بخوانم؟ (به طور دقیق پ) باتوجه به نظام قدیم و جدید گیج شدیم
  خواهشا بفرمایید میخوام برم تهیه کنم و شروع کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
فیلم های کنکوری